جمعیت هلال احمر شهرستان سپیدان
صفحه اصلی    ارتباط با ما   
  مناسبت روز  

 

  اطلاعیه ها  
اصلاحیه برخی شماره تلفن داخلی(voip) مرکز استان
پیام تسلیت به جناب آقای محمد صالحی ( خزانه دار محترم جمعیت هلال احمر شهرستان سپیدان ) 09/ 10 / 1397
    تاریخ انتشار: 1397/10/11 09:09:02   شرح خبر  
نجات جان 3 جوان در ارتفاعات بخش مرکزی نورآباد ممسنی
نجات جان 3 جوان در ارتفاعات بخش مرکزی نورآباد ممسنی

 

نجات جان 3 جوان در ارتفاعات بخش مرکزی نورآباد ممسنی

تیم های عملیاتی جمعیت هلال احمر استان فارس موفق شدند 3 جوان گمشده در ارتفاعات بخش مرکزی شهرستان نورآباد از خطر مرگ حتمی نجات دهند .

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان فارس ، قدرت الله جمالی معاون امداد و نجات این جمعیت گفت : با اعلام مرکز کنترل عملیات جمعیت استان مبنی بر گمشدن 3 جوان در ارتفاعات شهرستان نورآباد بلافاصله 2 تیم عملیاتی از شهرستان های سپیدان و نورآباد به منطقه اعزام شدند .

جمالی تصریح کرد : بارش سنگین برف ، صعب العبور بودن منطقه و سرمای شدید هوا  کار را برای نجاتگران سخت و دشوار می نمود .

وی گفت : نجاتگران با استفاده از تجهیزات زمستانه در شرایط برفی و همچنین با کمک افراد محلی پس از ساعت ها تلاش موفق به ردیابی افراد گم شده کرده و به سمت ایشان حرکت کردند .

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان فارس افزود : پس از دستیابی به افراد گم شده با توجه به سرمازدگی و افت شدید فشار و قند خون یکی از 3 نفر ، نجاتگران سریعا عملیات کمک های اولیه و حمایت های روانی را در دستور کار خود قرار دادند .

جمالی اظهار کرد : پس از انجام اقدامات اولیه ، نجاتگران با قرار دادن جوان مصدوم در سبد نجات وی را جهت انتقال به پایین ارتفاعات آماده نمودند .

وی بیان کرد : نجاتگران با کمک افراد محلی حاضر در این عملیات موفق شدند پس از حدود 2 ساعت کوهپیمایی در شرایط سخت برفی جوان گرفتار را به پایین کوه انتقال و وی را به آمبولانس اورژانس جهت انتقال به بیمارستان تحویل دهند .

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان فارس ضمن ابراز خرسندی از عملکرد تیم های امدادی  گفت : 11 نجاتگر زبده در قالب 2 تیم  عملیاتی از شهرستان های سپیدان و نورآباد در این عملیات تلاش کردند.

وی در پایان از همکاری نیروهای اورژانس ، نیروی انتظامی ، راهداری ، مدیریت بحران ،فنی و حرفه ای و اداره منابع طبیعی تقدیر کرد .

قابل ذکر است در این عملیات عارفی دبیر هماهنگی شورای مدیریت بحران شهرستان سپیدان و خورشیدی مسئول امداد و نجات شعبه این شهرستان نیز حضور داشتند .

2
ارسال نظر  
پست الکترونیک:
نام:
متن:
 
 
تمامی حقوق این سایت مربوط به جمعیت هلال احمر سپیدان می باشد